Jak se naučit neprohrávat – MTBO Jesenice (1. a 2 kolo Českého poháru)

12.05.2017 17:14

Už umím vyhrávat, zatím sice jenom na MTBO, ale postupně hodlám expandovat i do OB a LOB. Jak na to? Cesta k úspěchu nemusí být nijak složitá – zde je několik tipů.

1. Hlásit se do „správné“ kategorie (na MTBO např. do béček, v OB k tomu poslouží déčka nebo veteránské kategorie).
  2. Největší konkurenty hadicapovat (na MTBO postačí, když budou třeba celý závod v ultralongu (cca 30 km) brzdit – ještěže eMBéčko (Martina Bochenková) nemá tak skvělé servismany ;)).
  3. Nebýt příliš z cesty, nebýt mimo, přibrždění může být výhodou, hlavně nesoutěžit.
  4. Potkat stádo divokých prasat a začít soutěžit – to člověka motivuje dostatečně (lepší než gelíky, krevní transfuze nebo nedej bože trénování).
  5. Mít podporu a fajn oddílové kolegy (na MTBO stačí Luboš – díky).

Kemp byl krásný, jídlo bylo dobré, ultralong nebyl o tolik delší než nedělní middle (převlečený za long), slunce občas i zasvítilo, prostě paráda. Luboš porazil některé své soupeře a dojel v sobotu v silné konkurenci 24., v neděli 22. Já přivezla domů medaile a mám áčko. Pojeďte někdy taky.